Дихальні вправи

1 тип дихання. З початком перейми дихайте носом глибоко іповільно. Поступово з наростанням сили перейми дихайте щораз частіше і поверхневіше. На піку перейми дихайте часто і поверхнево. Із спаданням сили перейми дихайте щоразу глибше і повільніше.Повторюйте 5—6 разів /тричі на день/.
 
2 тип дихання. З початком перейми дихайте носом глибоко і повільно. Поступово з наростанням сили перейми дихайте відкритим ротом часто і поверхнево. Із спаданням сили перейми дихайте знову носом, щоразу глибше і повільніше. Повторюйте 5—6 разів /тричі надень/.
 
3 тип дихання. З початком перейми вдихніть повітря ротом глибокоі різко, щоб живіт максимально випнувся. Видихніть повітря носом.Так дихайте упродовж всієї перейми.
 
4 тип дихання /використовують з метою перебороти бажання тужитися/. З початком перейми дихайте ротом часто і поверхнево. У разіпотреби періодично робіть звичайні вдихи—видихи і далі продовжуйтедихати поверхнево /таке дихання називають „диханням пособачому”/.Також аби перебороти бажання тужитись, можете дихати так, нібизадуваєте свічку.
 
Джерело: Струк О., Городенчук З., Бобер Л. Готуємося народжувати. —Львів, 2009.